SLORD

Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

Online workshop EIT Manufacturing Hub Slovakia

Podujatia

 • Začiatok
  01.10.2020, 09:00
 • Koniec
  01.10.2020, 12:00
 • Typ podujatia
  Workshop
EIT Manufacturing Hub Slovakia - Slovak University of Technology in Bratislava (STU)

EIT Manufacturing Hub Slovakia informuje o možnosti prihlásiť sa na online workshop, ktorý sa bude konať dňa 1. októbra 2020 od 9:00 do 12:00 cez platformu Microsoft Teams.

Kedy: 01.10.2020, 09:00 – 12:00

Kde: online workshop cez Microsoft Teams (nevyžaduje sa registrácia na Teams, na meeting sa jednoducho pripojíte kliknutím na zaslaný odkaz)

Jazyk: slovenský

Program:

 • 9:00 – 9:20 – Privítanie a základné informácie o EIT Manufacturing
 • 9:20 – 10:00 – Prehľad tohtoročných výziev, ako si vybrať, ktorej výzvy sa zúčastniť, diskusia
 • 10:00 – 10:40 – Prednáška: prof. Ing. František Duchoň, PhD. (FEI STU) v rámci flagshipu EIT Manufacturing týkajúceho sa robotiky + diskusia
 • 10:40 – 11:20 – Prednáška: doc. Ing. Marián Janek, PhD. (FCHPT STU) v rámci flagshipu EIT Manufacturing týkajúceho sa aditívnej výroby + diskusia
 • 11:20 – 12:00 – Prednáška: JUDr. Lucia Rybanská (Kancelária spolupráce s praxou STU) + diskusia

V prípade záujmu zúčastniť sa podujatia prosím vyplňte registračný formulár.

Zároveň pripomíname práve otvorenú aktivitu EIT Manufacturing – súťaž BoostUp! zameranú na podporu biznisu pre podniky, ktorá je otvorená do 11.10.2020 pre CLC East. Viac informácií a konkrétne podmienky a pravidlá tejto súťaže nájdete tu.

Viac informácií o EIT Manufacturing a EIT Manufacturing Hub Slovakia:

EIT Manufacturing je novou znalostnou a inovačnou komunitou v rámci Európskeho inovačného a technologického inštitútu (EIT). Európsky inovačný a technologický inštitút (EIT) je orgán EÚ, ktorého hlavnou úlohou je posilniť inovačnú schopnosť Európy, pričom EIT je neoddeliteľnou súčasťou rámcového programu pre výskum a inovácie Horizont 2020. EIT Manufacturing sa zameriava sa na oblasť priemyselnej výroby.

EIT Manufacturing Hub Slovakia reprezentuje EIT Manufacturing na Slovensku a je situovaný na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, pričom aktivity Hubu vykonáva Projektové stredisko STU. EIT Manufacturing Hub je reprezentantom EIT Manufacturing v regióne EIT RIS krajín. Obdobné EIT Manufacturing Huby sú kreované v Českej republike, Estónsku, Grécku, Litve a Portugalsku. Hlavnými úlohami EIT Manufacturing Hub je byť kontaktným bodom EIT Manufacturing voči EIT RIS krajinám, zvýšiť mieru zapojenia sa lokálnych partnerov do aktivít EIT Manufacturing a nábor nových partnerov pre EIT Manufacturing, podporovať lokálnych inovátorov, zvyšovať povedomie o EIT Manufacturing smerom k podnikateľskej, priemyselnej a akademickej sfére.

Zdroj: EIT Manufacturing Hub Slovakia