SLORD

Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

Nový európsky Bauhaus: informačné stretnutie pre kreatívne profesie

Podujatia

 • Začiatok
  24.02.2021, 11:00
 • Koniec
  24.02.2021, 12:00
 • Typ podujatia
  Seminár
 • Organizátor
  JRC

Dávame vám do pozornosti sériu informačných stretnutí s cieľom predstaviť možnosti, ako sa zapojiť do iniciatívy Nový európsky Bauhaus.

Nový európsky Bauhaus je environmentálny, hospodársky a kultúrny projekt s cieľom kombinovať dizajn, udržateľnosť, prístupnosť, finančnú dostupnosť a investície v snahe pomôcť realizovať Európsku zelenú dohodu. Jeho kľúčové hodnoty sú udržateľnosť, estetika a inkluzívnosť. Táto iniciatíva je momentálne vo fáze spoločného navrhovania.

Nový európsky Bauhaus je kreatívna iniciatíva stierajúca hranice medzi vedou a technológiou, umením a sociálnym začlenením v úsilí o dizajn, ktorý nájde riešenia na každodenné problémy. 

Umelci, dizajnéri, inžinieri, vedci, podnikatelia, architekti, študenti a všetci zainteresovaní sa môžu na spustenej špeciálnej webovej stránke podeliť o príklady inšpiratívnych úspechov nového európskeho Bauhausu, o svoje nápady, ako ho formovať a ako by sa mal vyvíjať, ako aj o svoje obavy a problémy, ktorým čelia.

Informačné stretnutie, ktoré sa uskutočni v stredu, 24. februára, bude zamerané na kreatívne profesie, akými sú napríklad architekti, dizajnéri či umelci.

Viac informácie o iniciatíve nájdete tu.

Môžete začať prispievať k iniciatíve tu.

Odkaz na informačné stretnutie nájdete tu.

Pozri aj: