SLORD

Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

Európske dni výskumu a inovácií 2020

Podujatia

 • Začiatok
  22.09.2020, 09:00
 • Koniec
  24.09.2020, 16:00
 • Typ podujatia
  Konferencia
 • Organizátor
  Európska komisia
 • Miesto konania
  Online
 • Štát
  Všetky

Event banner

V kontexte krízy ochorenia COVID-19 Európska komisia oznámila, že tohtoročné Európske dni výskumu a inovácií (European Research & Innovations Days) sa budú konať v plne virtuálnom režime v termíne od 22. do 24. septembra 2020.

Európske dni výskumu a inovácií sú v súčasnosti hlavným podujatím Európskej komisie pre oblasť výskumu a inovácií. Na rozdiel od minulého, prvého ročníka podujatia, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 24. – 26. septembra 2019 v Bruseli, sa bude musieť tohtoročné podujatie odohrať vo virtuálnom formáte, ale naďalej bude prepájať tvorcov politík, výskumných pracovníkov, podnikateľov a občanov, aby spolu diskutovali a formovali budúcnosť výskumu a inovácií v Európskej únii.

Interaktívne stretnutia umožnia účastníkom získať informácie o tom, ako môže politika a financovanie v oblasti výskumu a inovácií pomôcť pri oživovaní Európy a pripraviť cestu k zelenej, digitálnej a odolnej budúcnosti.

Po bezprecedentnej globálnej kríze a tesne pred začiatkom programu Horizon Europe – ďalšieho rámcového programu EÚ pre výskum a inovácie – a tiež oživeného Európskeho výskumného priestoru (ERA), je táto udalosť jedinečnou príležitosťou na diskusiu o prínose výskumu a inovácií pre budúcnosť Európy.

Všetky informácie a pravidelné novinky nájdete na tomto odkaze.